logo

Copyright ©2017
Işıl Halı Yıkama

Sayfa Yenileniyor...

Serdivan Halı Yıkama

Serdivan Halı yıkama

Halı yıkama, ustalık, tecrübe, bilgi, birikim ve deneyimli ekip ve ekipman isteyen bir iştir. Günümüzde değişik model ve değişik ipliklerle dokunan halı modelleri bulunmaktadır. Her halının kalitesine, modeline göre yıkama teknikleri ve farklı halı şampuanları bulunmaktadır. İplik halının özüdür, her iplik türü halıya farklı bir yapı ve renk zenginliği katar. Her ipliğin kendine has özelliği vardır. Kaliteli halı ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan, hem bakarken hem de kullanırken sizi mutlu edecek halıdır.

Fakat halının kalitesini belirleyen unsurlar iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği gibi teknik detaylarda gizlidir.
Halının dokumasında kullanılan iplik cinsi, kaliteyi belirleyen en önemli faktörlerdendir.

Halıyı yıkayan usta halının dokumasına, iplik cinsine ve hav yüksekliğine göre yıkama yapmak zorundadır. Aksi taktirde telafisi olmayan sıkıntılarla karşı karşıya kalırlar.

Tecrübe, bilgi ve deneyim ; Halı yıkamada halı yıkama ustaları, hangi halıyı, hangi halı yıkama şampuanı ile yıkayacağını ve nasıl yıkayacağını çok iyi bilmelidir.

  • Halılarınız adresi̇ni̇zden alındıktan sonra size özel veri̇len müşteri̇ numaralarınız halılarınıza eti̇ketleni̇r.
  • Merkezden fabri̇kamıza sevkiyatı yapılır. Bütün halılar teker teker ölçümü yapılarak ci̇nsi̇ne göre yıkama kategori̇leri̇ne göre ayrılır. Daha sonra halılar teker teker kullanım esnasında di̇p kısımlara çöken toz ve kırıntılardan ayrıştırmak üzere toz alma makinesine gi̇rer.
  • Toz alma makinesinden sonra halılarınızın lekeleri̇ üzeri̇ne yumuşatıcı tatbi̇k edi̇lerek yıkama maki̇nesi̇nde di̇ğer halılara karışmadan teker teker yıkanır. Yıkama maki̇nemi̇z halılarınızı otomati̇k olarak ıslatıp şampuanını üzerlerine püskürterek ayrı ayrı 5 kez fırçalıyarak yıkar.
  • Yıkama sonrası üzeri̇ndeki̇ ki̇r ve sabun sıyırma yöntemi̇ i̇le arındırılıp durulama kısmına alır. Durulama sonrası halılarınızın yatımı ve süpürme yönüne göre tekrar fırçalanıp rulo halinde sıkma i̇şlemi̇ne alınır.
  • Sıkma i̇şlemi̇nden sonra halılarınız tekrar açılarak leke kontrolü yapılır.
  • Lekeli̇ halılar tekrar yıkamaya alınır kontrolden geçen halılarınız kurutma i̇şlemi̇ i̇çi̇n kurutma odasına sevk edi̇li̇r. Kurutma odasından çıkan halılarınız paketleme bölümüne alınıp tek tek paketleme makinesinde kontrolden geçer. Islak iken gözükmeyen lekeler kontrol edi̇li̇r lekeli̇ halılar tekrar yıkamaya alınır.
  • Son olarak paketleme i̇şlemi̇ ve ayrım i̇şlemi̇ gerçekleşti̇ri̇li̇r.
  • Hazır halılar müşteri bi̇lgi̇si̇ne sunulup sevkiyata geçer.
  • Müşteri̇ memnuni̇yeti̇ adına halılarınızı bir hafta içinde beğenmediğiniz takdirde iade edebiliriz.

Halı yıkama da otomatik halı yıkama makinesi; Bildiğiniz gibi evlerimizde kullandığımız çamaşır makinelerinde bir sürü program bulunmaktadır. Otomatik halı yıkama makinelerinde ise farklı halılar için farklı programlar olmalıdır. Piyasada bir çok otomatik halı yıkama makineleri vardır. Bu otomatik halı yıkama makinelerinde ön yıkama varmıdır? alt yıkama var mıdır? ana yıkama, durulama, son durulama ve en önemlisi vakumlama sistemi var mıdır? bunların iyi araştırılması gerekir. Örneğin sadece dörtlü fırçadan ibaret halı yıkama makineleri vardır.

Firmamız Serdivan halkının güvenini, vermiş olduğu üstün hizmet kalitesi ve verdiği güvenle sağlamıştır. Serdivan Halı Yıkama olarak halılarınızın ne tür aşamalardan geçtiğini, kullanılan halı şampuanlarının kalitesini, hangi ortamlarda kurutulduğunu sorgulamanızı önermektedir.

Firmamızda kullanmakta olduğumuz kontrol paneli dokunmatik ful otomatik halı yıkama makinesinde Ön yıkama, (halıların hav aralarına girmiş olan yemek kırıntıları ve tozları yıkama öncesi rulo fırça sayesinde halı daha yıkamaya girmeden temizlemektedir.)
Alt yıkama, (makinemizin üzerinde bulunan halıların altını yıkayabilen rulo fırça) Ana yıkama, (halı yıkama şampuanı ile fırçalama sistemi) Ana durulama, (su ile birlikte halıyı fırçalamakta olup halı üzerinde ana yıkama sonrası halı yüzeyine çıkan kir ve lekeleri su ile birlikte fırçalayarak kirleri atar) Vakumlama sistemi, (yıkama ve durulama dan geçen halılar vakumlama sistemi sayesinde yıkama sonrası halıların yüzeyinde kalmış olan kıl,tüy,köpük ve su vakumlama sistemi sayesinde temizlenir halının üzerindeki su ise %50 oranında vakumlanır.
- Işıl Halı Yıkama'ya Hoşgeldiniz -


Işıl Halı Temizleme

Halı yıkamada gereken önemi göstermeyen bir çok halı yıkama firması halılarınızı bozmakta ve halı renklerinizi birbirine karıştırmaktadır.

Işıl Halı Yıkama

Eski halılarınız her yıkama sonrası biraz daha mı aşınıyor. Işıl Halı Yıkama ile artık bu sorun tarih oluyor.

Işıl Halı Yıkama Firması

Ücretsiz servisimiz ve 48 saatte teslim edilen halılarınızla kış günlerinde de halılarınızı günlerce beklemek zorunda değilsiniz.

Halınız Emin Ellerde

Halınızda sorun mu var ? Hemen Işıl Halı Yıkamayı arayın ve renkleri sorunlu olan halılarınızı onaralım.

Overlok

Halılarınızın overloğunda sorun mu var? Bırakın Işıl Halı yıkama uzman ekibi ile halılarınızın overloğunu itina ile yenilesin.

Işıl Halı Yıkama

Işıl Halı Yıkama'dan sorulur. 21 yıllık tecrübemizle Işıl Halı Yıkama sektöründe öncü ve lider firmayız.